BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pranešimas spaudai: Benamių problemos aktualumas Lietuvoje

Vilnius, 2008 12 06. Šio laikotarpio ypač didelė problema - viena iš pagrindinių skurde ir socialinėje atskirtyje gyvenančių asmenų grupių - asmenys, neturintys gyvenamosios vietos (benamiai). Statistikos departamento duomenimis, per 2001 m. gyventojų surašymą iš viso buvo priskaičiuota 1250 benamių (940 iš jų vyrai). Daugiausiai jų didesnius miestus turinčiuose rajonuose. Dažniausiai pasitaikantis benamių amžius 36-60 metų. O Savivaldybių duomenimis benamių skaičius  didesnis ir siekia 2150.

Skurdas ir elgetavimas du neatsiejami vienas nuo kito dalykai. Dažnai skurde gyvenantys žmonės negali patenkinti savo būtinųjų fiziologinių poreikių. Visa tai yra dėl susiklosčiusios ekonominės situacijos šalyje, nemokėjimo prisitaikyti prie socialinių pokyčių, nesugebėjimo integruotis į visuomenę. Šios ir kitos priežastys dažnai žmones priverčia atsidurti ne tik žemiau skurdo ribos, bet ir tapti benamiais.

 “Kartais elgetavimas benamiams tampa pragyvenimo šaltiniu, teikiančiu nemažas pajamas, tačiau paprastai elgetomis tampama dėl to, kad prarandamas darbas, sveikata, o gaunamų pašalpų nepakanka pragyventi.”, - tvirtino būsima socialinė pedagogė Danuta Šimelytė.

Atšalus orams, į nakvynės namus vienas po kito renkasi likimo nuskriaustieji – benamiai. Jei vasara jie galėjo glaustis pašiūrėse, nakvoti lauke, žiemop benamiai tampa dažnais nakvynės namų svečiais.“Kol kas dar nepajutome didelio antplūdžio, bet žiemą benamių bus tikrai daug“,

- sakė kelių sostinės nakvynių namų darbuotojai.

 Pasak VPU SKI ketvirto socialinės pedagogikos kurso studentės Linos Jucytės, benamiai – opi visuomenės problema visame pasaulyje ir, žinoma, Lietuvoje, tačiau apie ją mažai kalbama, mažai rašoma, bei nedaug dėmesio skiriama socialinėms reklamoms, akcijoms ir pan., šia tema. Taigi, norėtųsi atkreipti savivaldybių ar socialinių reikalų valstybės institucijų dėmesį, vykdant prevencinę veiklą ar padedant “išbristi” iš elgetavimo, teikiant psichologinę, finansinę ir kitokią pagalbą.

 

 

Dėl papildomos informacijos kreiptis:

Skaistė Čaikauskaitė,

VPU Socialinės komunikacijos instituto

IV- o kurso socialinės pedagogikos studentė

Mob. tel. 860074950

El. paštas: hansolster@gmail.com

 

 

 

 

 

 

Grupės nariai:

Skaistė Čaikauskaitė

Lina Jucytė

Danuta Šimelytė

 

Pranešimas buvo patalpintas www.blogas.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą